Komende dagen opnieuw tropisch warm, later in de week gaat het afkoelen

02 aug , 12:45Nieuws
mariakray-swimming-pool-6803838_1920
Pixabay
Wie het warme weer zat is, zal nog even moeten wachten. De komende dagen tikt de thermometer opnieuw de 30 graden aan. Vanaf donderdag koelt het wat af en zal het wat aangenamer aanvoelen, laat weeronline weten
Zondag is het overwegend droog en zonnig. In de middag kan het in het zuiden en zuidoosten lokaal zelfs 29 of 30 graden worden. In de nacht naar maandag koelt het af tot 15 graden in het noorden en 17 tot 20 graden op andere plekken in het land.
De volgende ochtend wordt het sneller warm dan op zondag. Rond het middaguur is het op sommige plaatsen al 30 graden en daarmee tropisch heet. 's Middags wordt het op grote schaal zelfs 33 graden en in het zuidoosten kan het zelfs nog heter worden.
Maandagavond is het nog lang zonnig en heet. In het zuidoosten is er kans op regen en onweer, maar in de rest van het land zal het waarschijnlijk droog blijven. In de nacht naar dinsdag volgt een heuse plaknacht met minima rond of boven de 20 graden en een hoge luchtvochtigheid.
Dinsdag zijn we dan ook nog niet van het warme weer af. Met maxima van 28 tot 33 graden in combinatie met hoge luchtvochtigheid wordt het een broeierige dag, die nog wat heter kan aanvoelen dan de maandag. In de loop van de middag neemt de kans op onweer toe.
Vanaf donderdag koelt het wat af
Woensdag blijft het warm in het zuidoosten met een lokale temperatuur van 30 graden, maar in het noordwesten koelt het af naar 24 graden. Op donderdag komt het kwik nog een fractie lager uit. 's Middags is het zo'n 21 graden in het noorden en 25 graden in het zuidoosten.
De dagen daarna is het meestal tussen de 21 en 25 graden. Vrijdag kan er een licht buitje vallen, maar voor de rest blijft het droog en vrij zonnig zomerweer. De warme luchtsoort in Centraal-Europa blijft in de buurt en komt mogelijk terug na het weekend, wat zou betekenen dat we dan weer zomerse dagen kunnen verwachten.
loading

Loading articles...

Loading