Komend weekend gaan de voetbalverenigingen in de gemeente Heusden weer om de punten spelen. Een overzicht van hun voorbereiding en verwachtingen.
Derdeklasser RKDVC heeft fijn kunnen teren op afgelopen seizoen: de nacompetitie werd gehaald. “Daaraan proeven is heel goed bevallen”, zegt assistent-trainer Jasper Koole. “Maar de manier waarop we daar zijn gekomen, had beter gekund. Een serie overwinning werd gevolgd door een reeks nederlagen. Doel is dat we dit stabieler presteren.”
RKDVC is op 6 augustus begonnen met de voorbereiding. Net als vorig seizoen al vroeg dus. “De ruime voorbereiding geeft jongens die tussendoor nog op vakantie gaan ook de kans om aan te haken en voldoende trainingen en wedstrijden mee te pakken. Zowel de oefenwedstrijden als de beker leverde dat mooie resultaten op. Kortom, het vertrouwen is aanwezig, nu moeten we het ook in de competitie laten zien.”
Door het wegvallen van Vlijmense Boys was de vraag of de Willy Naessens Derby Cup zou worden gecontinueerd. Ja dus, met Helvoirt erbij. Koole: “Die cup is in de gemeente Heusden uitgegroeid tot een begrip. Bovendien een extra motivatie om in de derby’s de strijd vol aan te gaan.”
De selectie van Haarsteeg heeft een nieuwe trainer: Jelle Hakkert. Hij is voor de eerste keer kapitein op een vlaggenschip. In de basis is het niet anders, zegt de voormalig voetballer van DESK. “Ik geef al zeven jaar trainingen, heb dus enige ervaring. Het is de kunst om een goede band met je spelers op te bouwen. En dat we samen één voetbalvisie delen.” Wat wel verandert: “Je bent het eerste aanspreekpunt voor de leden van de club. Maar dat voelt niet als een belasting. Tenminste, zolang je samen optrekt en begrip hebt voor ieders rol.”
Zoals elke trainer wil Hakkert op zondag resultaten zien voor de verrichte inspanningen op dinsdag- en donderdagavond. “We zijn qua speelwijze nog volop in ontwikkeling en dat heeft zijn tijd nodig om dat uit te kristalliseren. Wij streven ernaar om de best voetballende ploeg in de derde klasse te worden. Dan komen de resultaten vanzelf.”
Nieuwkuijk heeft een fantastisch seizoen achter de rug. Deed lang mee om het kampioenschap, strandde in de nacompetitiefinale tegen Reusel Sport. Dus bleef de deur naar een historische promotie dicht. De grootste verandering bij blauw en wit is de trainer. Corné Verhoeven is opgevolgd door Ronny Everaerts, die vorig seizoen De Valk nog onder zijn hoede had. “We verloren maar drie keer, worden vierde. Hadden helemaal niks.” Volgens Everaerts is de voorbereiding naar wens verlopen. “We hebben elkaar leren kennen, en ik de club. Uiteraard met spelprincipes en ideeën gedeeld met de spelersgroep. Ik verwacht een sterke competitie waarin veel clubs aan elkaar gewaagd zullen zijn.”
SC Elshout behoort al járen tot de vaste inventaris in de vierde klasse. En al járen met trainer Gilbert de Fijter. Dat is veranderd: Roy Fitters, assistent-trainer van Nieuwkuijk, acteert voor zijn eerste seizoen als hoofdtrainer. Er staat hem nogal wat te wachten. “Veel spelers zijn gestopt of lager gaan voetballen. En we zijn in mijn ogen terechtgekomen in een loodzware klasse. Onze doelstelling is dan ook simpel: handhaven.” De Fijter predikte voor een goede organisatie. “Daar sta ik ook voor. Daarnaast ik vooral het voetballen ontwikkelen, zodat we op langere termijn daar de vruchten van plukken.” De voorbereiding was er eentje van pieken en dalen. “Erg wisselvallig door al die wisselingen. We moeten sneller volwassener worden.”
Khalid Boubkar begint aan een nieuw hoofdstuk in zijn al lange trainerscarrière: de Waalwijker is voor de eerste keer hoofdtrainer, van het naar de vijfde klasse gedegradeerde FC Drunen. “Jammer dat de club eruit is gevlogen. Met wat meer discipline met de trainingen en intensiteit in de wedstrijden was dat niet nodig geweest, denk ik. Meer structuur, daar ga ik werk van maken.”
FC Drunen had vorig seizoen nog twee standaardelftallen. Zaterdag is opgegaan in zondag. Meer dan genoeg spelers? “Niet echt, in mijn eigen netwerk heb ik er nog een paar bij kunnen halen. Al met al hebben we een aardige selectie. We zouden best weleens voor een verrassing kunnen gaan zorgen. Ik mik op een plek bij de eerste drie.”
HHC’09 keert na twee seizoenen weer terug in de standaardklasse. Dat doet de club uit Oudheusden vooral met heel jonge spelers, zegt Bram Vermeulen (31), die samen met doelman Jeffrey van der Loo nog de oude tijden heeft meegemaakt. “Spelen in de vierde klasse, vooral veel verliezen. Je werd er niet vrolijk van. Te veel spelers haakten af. Logisch dat het bestuur besloot om HHC’09 uit de standaardklasse te halen.”
En nu weer terug. “Ik ben er heel blij mee. We werden twee keer tweede, wonnen soms met dubbele cijfers. Maar het ging nergens om. Dat is nu wel anders.” Weinig ervaren spelers. “Is niet erg, we beginnen in de vijfde klasse. Dus degraderen kunnen we niet.”
Vlijmense Boys begint aan een heel nieuw avontuur in het zaterdagvoetbal. Met een nieuwe trainer: Bas van Engelen, die Ollandia onder zijn hoede heeft gehad. “Ik was een beetje klaar met het zondagvoetbal, je kunt niet zo lang in de kantine blijven hangen. Ik woon in Den Bosch, de kans dat ik het zaterdagvoetbal een eerste elftal zou gaan trainen leek klein. En toen belde de Boys. Een club met soms wat reuring, houd ik wel van.”
Vlijmense Boys heeft met de staart tussen de benen de derde klasse zondag verlaten: gedegradeerd. “Er was veel chagrijn, nogal wat spelers zijn vertrokken. De jonkies van het tweede zijn naar het eerste doorgeschoven. Belangrijk was dat het plezier weer terugkwam. Dat is er weer, het is weer een eenheid.” Het wordt wel een spannende competitie: “Door de versterkte degradatie vliegen er heel veel uit.”
Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief. KLIK HIER en meld je aan. Aanvoerder van het lokale nieuws.
< Kijk hier voor agenda
< Volg HeusdenNieuws ook via Facebook
< Wist u dat wij iedere morgen meer dan 4750 nieuwsbrieven verzenden
< Wist u dat wij iedere dag meer dan 10.000 bezoekers hebben op onze website
< Adverteren op Heusden.Nieuws.nl stuur een mail