Periodetitel RKDVC, met dank aan koploper Nieuwkuijk

11 mrt 2024, 13:30 Sport
230402 nieuwkuijk muurtje avd naessens fb 800x445 1
Arjan van Dongen

In de derde klasse C doet RKDVC mee aan de nacompetitie. De tweede periodetitel werd gepakt na een 2-1 zege op EVVC. En met de hulp van koploper Nieuwkuijk, want dat klopte DSC.

Stand van zaken voordat de bal ging rollen was dat de ploeg uit Kerkdriel één punt voorsprong had en een veel beter doelsaldo. Bij rust was dat puntje al weggepoetst, want had Kuijk al korte metten gemaakt met DSC door doelpunten van Dorus Elshout, Jorg Toebak en Milan van Esch. Dat Brent de Wijs tussen de bedrijven door een strafschop miste, daar had de lijstaanvoerder geen pijn van.

Aan de Sportlaan in Drunen was toen de thee werd geserveerd nog altijd niet gescoord. Na rust moest DVC toch het verschil maken, maar het was de ploeg uit Vinkel die de score opende. De Drunenaren richtten zich op, Pim van Hulten bekroonde de prachtige reeks – vóór de aftrap al tien wedstrijden ongeslagen – met twee treffers: 2-1.

dsc3083 rkdvc nacompetitie foto hvdlinden

“We hebben er een groot feest van gemaakt”, zegt trainer Jasper Koole, die meteen al bij zijn debuut als hoofdtrainer een prijs pakt. “Om acht uur hebben we een zanger laten komen, ook al omdat ons tweede net als wij een periode had gewonnen. Dinsdag trainen we niet, gaan we wat leuks doen.”

Haarsteeg ging met het kleinst mogelijke verschil onderuit bij Nulandia: 1-0. “We doen het heel aardig, staan in de subtop. Maar dan moet je met de druk om kunnen gaan, daar hebben we moeite mee”, verklaarde trainer Jelle Hakkert de nederlaag. Hij had een heel slechte wedstrijd gezien. “Van beide kanten, eigenlijk verdiende die geen winnaar.”

0178

Vierdeklasser SC Elshout kwam bij HRC’14 ook niet verder dan een nederlaag: 1-0. Die nul begint trainer Roy Fitters behoorlijk de keel uit te hangen. “We hebben deze competitie pas twaalf keer gescoord. Dat is natuurlijk veel te weinig. De kans is dan ook groot dat je geen punten pakt. Nu is het zo dat we echt naar onderen moeten gaan kijken.” Een goede spits, dat zou al een slok op een borrel schelen. “Als je kunt goochelen, dan heb je er zo eentje. Maar dat kan ik dus niet.”

In de vijfde klasse C stonden HHC’09 en koploper Hedel in Oudheusden tegenover elkaar. De gasten wonnen met 0-2. Vooraf zou assistent-trainer en keeperstrainer Peter van Schijndel daarvoor hebben getekend. “Ik was bang voor een stevige nederlaag, want de laatste wedstrijden scoort Hedel erop los. Maar we hebben onze huid heel duur verkocht. In de rust was het nog 0-0, hadden wij op een voorsprong moeten staan. Erna mochten we tot de slotfase nog hopen op een stunt. Een penalty maakte daar een einde aan.”

img 0275

FC Drunen kreeg DSS 14 op bezoek en hield de punten in eigen huis: 3-1. Een van de doelpuntenmakers was Hamit Timur. “Voor die jongen vond ik dat heel mooi”, zegt trainer Murat Toksoy. “Hij is van RKDVC JO 19 naar ons eerste zaterdagteam gegaan. Toen dat werd opgeheven, kwam hij bij het eerste zondag terecht. In het begin van het seizoen liep hij een achillespeesblessure op. Lag er heel lang uit, sinds een tijdje is Hamit er weer bij. Fijn dat hij vandaag belangrijk voor ons kon zijn.”

Zaterdagvierdeklasser Vlijmense Boys was vrij.

Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief. KLIK HIER en meld je aan. Aanvoerder van het lokale nieuws.

< Kijk hier voor agenda

< Volg HeusdenNieuws ook via Facebook

< Wist u dat wij iedere morgen meer dan 5200 nieuwsbrieven verzenden

< Wist u dat wij iedere dag meer dan 10.000 bezoekers hebben op onze website

< Adverteren op Heusden.Nieuws.nl stuur een mail