
Het Drunense RKDVC is 2026 begonnen met een nederlaag in de 3e klasse D thuis tegen Waspik. Het werd op sportpark Aan de Duinweg 1-3. Door deze nederlaag staat RKDVC nu op de vierde plaats. Aanstaande donderdag kan het weer aan de bak met thuiswedstrijd voor de beker tegen 5e klasser Maliskamp uit Rosmalen. De foto's zijn gemaakt door Arjan van Dongen
RKDVC moest in de eerste wedstrijd aantreden tegen laagvlieger Waspik. Vorig seizoen mocht RKDVC op vergelijkbare wijze de competitie na de winterstop hervatten. Ook toen tegen een laagvlieger, Be Ready. Na zes minuten stond RKDVC toen met 0-2 achter en kon met de grootst mogelijke moeite een gelijkspel bewerkstelligen.




Ook nu werd RKDVC al binnen één minuut op een tegendoelpunt getrakteerd. Waspik kon een aanval opzetten waarbij Vico Lips vanaf zo’n 25 meter kon uithalen. Zijn schot ging onhoudbaar binnen 0-1. Het leek hierna erop dat de toeschouwers het hoogtepunt van de eerste helft had gehad. Het vervolg van de eerste helft speelde zich voornamelijk op het middenveld op. RKDVC probeerde nog wel iets op te bouwen, maar echt gevaarlijk kon het niet worden. Waspik was dik tevreden met deze tussenstand.
Ook na rust kregen de toeschouwers opnieuw een machteloos RKDVC te zien. In de 49ste minuut mocht opnieuw Vico Lips scoren. Nu kreeg hij de kans zomaar cadeau na geblunder in de Drunense verdediging. Geheel vrijstaand schoof hij de bal binnen, 0-2. Ook hierna bleef RKDVC totaal onmachtig. En opnieuw werd in de 66ste minuut een blunder van DVC zijde genadeloos afgestraft. Nadat vanaf de middenlijn een bal wild over de eigen achterlijn geschoten. De hoekschop werd bij de eerste paal voor het doel gebracht. Daar miste elke DVC-er de bal waardoor deze de doellijn kon passeren, 0-3. Het duurde tot de 89ste minuut voordat RKDVC nog iets terug deed. Na een vrije trap voor RKDVC kwam de bal voor het doel van Waspik. De keeper kon de bal nog weg boxen De afgeslagen bal kwam bij Koen van Helvert die beheerst de 1-3 binnenkopte.




Door de nederlaag is RKDVC teruggevallen naar de vierde plaats in het klassement. De komende week is er heel veel werk om deze situatie te repareren. Donderdagavond moet het aantreden in de beker tegen Maliskamp, De winnaar van die wedstrijd plaatst zich bij de laatste 16. Daarna volgt a.s. zondag de wedstrijd in loon op Zand tegen koploper Uno Animo. Om de kansen voor de competitie nog levend te houden zal ook daar gepresteerd moeten worden.




Opstelling:
Aaron van Engelen, Koen van Helvert, Bas
Verhoeven (Pim van Hulten 57ste), Ian Storchart, Daan Lucas, Kyan
Cordes, Thijs Lammers (Bram van Delft 71ste), Goof van Bokhoven
(Tycho van der Velden 71ste), Nick Smits (Colin Smits 80ste),
Mark van Erp (Yuri Houtriet 71ste), Jasper Liefting,
Scoreverloop:
0 –
1 Vico Lips 1ste min.
0 – 2 Vico Lips 49ste min.
0 – 3 Tristan Krijnen 66ste min.
1 – 3 Koen van Helvert 89ste min.















