Van Gerwen klopt Duitser Clemens in 1e ronde op EK Darts

25 okt 2024, 9:17Sport
michael van gerwen 3 januari 2018 1
Ad Kraamer/HTR
Michael van Gerwen heeft met goed spel de tweede ronde van het EK darts in Dortmund bereikt. De Vlijmenaar versloeg thuisspeler Gabriel Clemens met overtuigende cijfers: 6-1. Van Gerwen tikte nipt een gemiddelde van 100 aan.
Van Gerwen heerste van 2014 tot en met 2017 vier jaar op rij op het EK Darts, maar inmiddels al zes edities droog op dit toernooi. Twee jaar geleden werd Van Gerwen in de eerste ronde uitgeschakeld, dus hij heeft nu geen prijzengeld te verdedigen.
De Vlijmenaar begon met de perfecte score aan de partij tegen Clemens, namelijk 177. Toch was het de Duitser die in zijn eigen leg de eerste pijlen op een dubbel reeg. Hij miste er in totaal vier om op voorsprong te komen en dat moet je tegen Van Gerwen niet doen. De Nederlander profiteerde en kreeg daarmee de Duitsers in de zaal al flink stil. Helemaal toen hij vervolgens de break verzilverde en uitliep naar 2-0 via een mooie 116-finish.
Daarna vergat Van Gerwen de Duitser helemaal te breken, in letterlijke en figuurlijke zin. De Nederlander kreeg twee pijlen voor tops, die hij er allebei boven mikte. Daardoor was het niet 3-0 maar 2-1. Gejuich klonk in de Westfalenhallen in Dortmund. De Nederlander ging echter stoïcijns verder met scoren, al haperde het wat op de dubbels. Uiteindelijk zette hij met veel pijn en moeite de marge weer op twee via dubbel-1.
Het bleek de opmaat voor een ruime overwinning van Van Gerwen. Na de moeizame beurten op de dubbels kwam Mighty Mike via een magistrale 122-finish op 4-1. Daarna gunde hij zijn tegenstander geen enkele leg meer en op de tweede wedstrijdpijl maakte hij het af. Tot groot verdriet natuurlijk bij de Duitse fans, maar Van Gerwen mag zich opmaken voor een heerlijke tweede ronde partij tegen Gary Anderson.
loading

Loading articles...

Loading