Van Gerwen verliest finale tegen Price in Premier League maar blijft leider

13 feb , 7:52 Sport
Vabn Gerwen Darts
screenshot TV

Michael van Gerwen is donderdag tweede geworden bij de Premier League-avond in Antwerpen. De drievoudig wereldkampioen versloeg Luke Littler in de halve finales, maar boog vervolgens voor Gerwyn Price. In het klassement leidt Van Gerwen na twee speeldagen voor Gerwyn Price en Jonny Clayton.

Van Gerwen leverde meteen zijn leg in bij Price in het Antwerpse AFAS Dome. De Nederlander brak de Welshman nog terug, maar verloor vervolgens drie legs op rij. Die achterstand kwam hij niet meer te boven. De zege van Price was op basis van de gemiddeldes terecht (104,44 tegenover 96,29).

Van Gerwen opende het toernooi eerder op de avond met een 6-2-zege op Josh Rock. Het was geen grootse partij van 'Mighty Mike', die tot een gemiddelde van slechts 89,05 per drie pijlen kwam. Het gemiddelde van Rock was bedroevend: 79,34.

In de tweede partij, tegen tweevoudig en regerend wereldkampioen Littler, toonde Van Gerwen beterschap. Hij gooide een gemiddelde van 100,70 en trok de partij met 6-4 naar zich toe. Even later in de finale was enkelvoudig wereldkampioen Price dus een maatje te groot.

Desalniettemin is Van Gerwen goed aan het Premier League-seizoen begonnen. Vorige week in Newcastle won hij de eerste avond door Van Veen in de finale te verslaan. 'Mighty Mike' staat na twee ontmoetingen bovenaan in de stand.

Van Veen verliest van Price
Voor Van Veen zat de avond in Antwerpen er al snel op. De Nederlander kwam tegen Price op een 4-2-voorsprong, maar zag de Welshman daarna drie legs op rij pakken. Van Veen maakte er nog 5-5 van en kreeg zelfs een matchdart op bull's eye, maar hij miste. Price klaarde vervolgens de klus.

De Premier League bestaat uit zestien avonden. Volgende week in Glasgow is de derde ontmoeting. Op 16 april doen de darters Rotterdam Ahoy aan. De top vier speelt op 28 mei de finaleronde in Londen.

Bron: Nieuws.nl