VV Nieuwkuijk verliest in verlenging van Nivo Sparta en blijft in 2e klasse

15 jun , 12:30Sport
20260613-EE2A7849
Arjan van Dongen
De laatste regionale beslissing viel zaterdagavond op sportpark Empel-Zuid, waar Nivo Sparta na verlenging afrekende met Nieuwkuijk en daarmee terugkeert naar de 1e klasse. Voor de ploeg uit Zaltbommel was het na drie mislukte pogingen alsnog raak, terwijl VV Nieuwkuijk na een uitstekend seizoen met lege handen achterbleef.
In een aantrekkelijke eerste helft was Nieuwkuijk de gevaarlijkste ploeg en het kwam halverwege ook verdiend op voorsprong. Na een misverstand in de Nivo-defensie kon Milan van Esch alleen op doelman Rob Goesten af de 0-1 binnenwerken. Vijf minuten voor rust kwam Nivo Sparta echter langszij. Bram Lederer promoveerde een voorzet vanaf de rechterkant met een slim tikje tot doelpunt: 1-1. Lang kon de ploeg uit Zaltbommel daar echter niet van genieten. Direct na de aftrap sloeg Nieuwkuijk opnieuw toe. John van Dommelen werkte een voorzet van rechts van dichtbij binnen en zette zijn ploeg opnieuw op voorsprong.
Daarna nam Nivo het initiatief over, maar grote kansen waren schaars. Toch viel een kwartier voor tijd de gelijkmaker. Afscheidnemend clubicoon Frenk Schaap kopte een hoekschop van dichtbij binnen en bracht met een van zijn laatste wapenfeiten de spanning volledig terug: 2-2. Beide ploegen kregen vervolgens nog een mogelijkheid om het duel binnen negentig minuten te beslissen, maar verlengen bleek noodzakelijk.
Daarin werd Ousmane Traoré de grote man. Al vroeg in de extra tijd tekende hij voor de 3-2 achter doelman Wessel van Esch. De aanvaller trok bij zijn viering zijn shirt uit en kreeg daarvoor geel. Enkele minuten later volgde een tweede gele kaart na een overtreding op het middenveld, waardoor Nivo Sparta het laatste deel van de verlenging met tien man moest uitspelen. Nieuwkuijk probeerde nog aan te zetten, maar de krachten vloeiden na een slopende wedstrijd langzaam weg. Na drie seizoenen afwezigheid keert Nivo Sparta terug naar de 1e klasse.
VV Nieuwkuijk kan terug kijken op een prachtig seizoen en komt ook volgend seizoen weer uit in de 2e klasse. Na drie seizoenen neemt trainer Ronny Everaerts afscheid van de club en gaat aan de slag in Beek en Donk bij Sparta ’25.
Met dank aan 073 Voetbal
loading

Loading articles...

Loading