[blog] De Afvalrace Heusden: de Mexicaanse maissoep van Marie Louise!

21 dec 2015, 20:37Nieuws
blog 11 foto
Hallo lieve lezers, hoewel ik nog wat nasleep had van het ziek zijn, heb ik deze week als vanouds weer vijf keer getraind. En dat ging goed. Nog steeds helpen de fysiotherapeuten van Fysiocare mij vol enthousiasme met mijn trainingen. Als zij geen tijd hebben moet ik zelf mijn oefeningen bedenken en dat vind ik best lastig.
Ik merk dat ik dan soms een fractie minder inzet heb dan wanneer er een trainer bij staat. Het is gewoon leuker om uitgedaagd te worden met oefeningen! Vrijdag heb ik me echt in het zweet gewerkt met boksen en dat was leuk! Deze week viel het meer mensen op dat ik echt wel slanker word en dat is zo leuk om te horen. Zelf zie ik het nog niet echt goed, maar ik merk het wel aan mijn kleding die steeds losser gaat zitten.
Eindelijk mocht ik deze week weer naar de diabetesverpleegkundige en dat vond ik spannend. Want was mijn bloedsuiker voldoende gedaald om te kunnen stoppen met de Tolbutamine? Om maar meteen met de deur in huis te vallen: ik mag nu dagelijks 1 tablet van dit medicijn slikken in plaats van 2. In eerste instantie had de artsondersteuner nog gezegd dat ze dat nu nog niet wilde, omdat dan de bloedsuiker weer stijgt. Maar omdat het een grote wens van mij was en omdat de uitslagen erg goed waren heeft ze toegestemd. Daarnaast slik ik tweemaal daags Methformine. Over drie maanden gaan we kijken wat het effect is. Ik ben blij!
Graag wil ik met jullie een gezond en lekker (al zeg ik het zelf) recept delen. Met dank aan Yolanda voor de tip.
Recept Mexicaanse Maïssoep (van de site van “De Groene Meisjes”)
Vooraf even wat tips
– Je kan een aardappel met de soep meekoken. Heb ik zelf niet gedaan, maar dit zal de soep waarschijnlijk nog iets romiger maken.
– Om het wat pittiger te maken kan je er een peper (met of zonder zaad) door heen doen.
– Om de soep wat hartiger te maken kun je er gebakken spekreepjes doorheen doen.
Ingrediënten voor 2 kommen maaltijdsoep
- 2 kleine uien (of 1 grote ui)
- 3 tenen knoflook
- 500 gram maïs, uitgelekt
- 750 ml groentebouillon
- 1 flinke theelepel (gerookte) paprikapoeder
- een lepel (kokos)olie
- een halve limoen
- een snuf zout
Voor de garnering
- 2 bosuitjes
- 1 halve avocado
- wat cherrytomaatjes
Lekker voor erbij: een geroosterde boterham
Wat moet je doen
1. Snijd de ui en knoflook fijn en fruit dit in je soeppan, met een beetje (kokos)olie.
2. Voeg de mais en een halve theelepel paprikapoeder toe. Laat mee bakken.
3. Maak ondertussen de groentebouillon en giet deze in de soeppan.
4. Breng aan de kook. Het duurt zo’n 10 tot 15 minuten totdat er flink wat water is verdampt.
5. Pureer het geheel met een staafmixer.
6. Breng de soep op smaak met wat limoensap, een snuf zout en voeg nu ook de andere halve theelepel paprikapoeder toe.
7. Laat de soep nog even koken, totdat het geheel lekker romig is geworden.
8. Rooster ondertussen het brood tot het bruin en knapperig is geworden.
9. Serveer de soep met fijne ringetjes bosui, gehalveerde cherrytomaatjes, kleine avocado blokjes en een klein partje limoen.
Groetjes Marie Louise
sponsors overzicht heusden
loading

Loading articles...

Loading