FC Drunen ZA-3 verkwanselt kampioenschap na nederlaag bij SCG’18 (2-1)

17 mei , 11:30Sport
20260516-EE2A5348
Arjan van Dongen
De situatie vooraf was ongekend spannend. Wilhelmina Boys en FC Drunen stonden met evenveel punten gelijk aan de top, met slechts één doelpunt voorsprong qua doelsaldo voor Wilhelmina Boys. Om de een af andere reden werd de laatste wedstrijd van beide teams niet gelijktijdig gespeeld. Wilhelmina Boys speelde eerst en dit werd een gelijkspel met 1-1 tegen Wilhelmina. Het kampioenschap leek hierdoor voor het oprapen voor FC Drunen.
De wetenschap dat een overwinning tegen SCG’18 voldoende zou zijn voor het kampioenschap werkte verlammend bij de spelers van FC Drunen. Na enkele minuten werd het al 1-0 doordat de verder prima keepende doelman van FC Drunen zich volledig verkeek op een “rolletje”. Er lukte weinig tot niets bij FC Drunen, te veel spelers bleven passief, weinig beweging en er werd veel balverlies geleden. Toen in de 25 minuut uit het niets de 1-1 viel was de verwachting tot de spelers van FC Drunen hun zenuwen te baas zouden worden en vrijuit zouden gaan voetballen.  Niets was echter minder waar: te laag tempo, nauwelijks initiatief terwijl het team van SCG’18 frank en vrij speelde en met hun snelle voorwaartsen menig keer voor gevaar zorgden.
In de tweede helft ging FC Drunen met meer druk naar voren spelen, maar het bleef rommelig en ondermaats. Nauwelijks werd een vrije man gevonden, passes kwamen niet aan. Kortom geen schim van het spel dat dit team van FC Drunen doorgaans op de mat legt.
Wat beslist niet hielp was de erbarmelijk slechte thuisfluiter, waardoor de spelers van FC Drunen zich te veel uit hun spel liet halen. Spelers van SCG’18 meters buitenspel? De scheidsrechter zag het niet. Handsbal? Neen de bal kwam op de borst enzovoort, enzovoort. Je merkte gaandeweg de wedstrijd , waarin SCG’18 het betere van het spel had,  dat de scheidsrechter loerde om SCG’18 een strafschop toe kennen.
Tien minuten voor tijd zag de scheidsrechter zijn kans schoon, van een afstand van 25 meter was hij de enige (!!) op het sportpark die een overtreding waarnam en de bal volstrekt ten onrechte op de stip legde. 2-1
De emoties liepen door toedoen van deze scheidsrechter op. Hiertoe hadden de spelers van FC Drunen zich niet moeten laten verleiden. Het slotoffensief van FC Drunen leverde vervolgens niets meer op. Kampioenschap verspeeld, het hele seizoen van keihard werken in één wedstrijd treurig beëindigd.
De felicitaties gaan naar Wilhelmina Boys.
Foto's gemaakt door Arjan van Dongen
loading

Loading articles...

Loading