V.V. Nieuwkuijk kan komende zaterdag weer de geschiedenisboeken in

08 jun , 11:31Sport
20260607-EE2A7764
Arjan van Dongen
Door een overtuigende 2-0 zege op zaterdagtweedeklasser Theole heeft Nieuwkuijk de finale van de nacompetitie bereikt. Als komende zaterdag wordt gewonnen van Nivo Sparta wordt een nieuwe mijlpaal geslagen. En dat nog wel in het honderdste levensjaar van de club.
In de bestuurskamer werd peperkoek met boter bij de koffie geserveerd. Wel zo prettig als de spanning op de darmen zou slaan. Van nervositeit was er bij de elf van trainer Ronny Everaerts, die vooraf aan de wedstrijd nog met een filmpje van diehard supporters een hart onder de riem werd gestoken, geen sprake. Na luttele twaalf seconden nam Milan van Esch, die een uitstekende wedstrijd speelde, het doel al onder vuur. Jarl van den Berg redde ternauwernood. Een paar minuten later werd de sluitpost weer aan het werk gezet toen Van Esch met een listig passje Rick van Buul in stelling had gebracht. Na een schot van afstand recht in de handen van Van den Berg was het na zeventien minuten wel raak. Diir een slimmigheidje. Stef Lammers wilde een hoekschop nemen, Brent de Wijs ging bij hem staan. De spits liep weg posteerde zich rond de strafschopstip. Geen verdediger pikte hem op, de bal van Lammers was perfect. Met een snoeiharde en loepzuivere kopbal werd de deur naar de finale op een kier gezet.
Daarna luwde de aanvalsdrang van Kuijk, kwam Theole meer in het verhaal voor. Maar kansen leverde dat voor rust niet op. Erna slechts eentje, onschadelijk gemaakt door keeper Wessel van Esch. Meer gevaar was er voor het doel van de Gelderlanders. Brent stuitte op de doelman. Toen de slotfase nakende was, maakte Milan met een prachtige gekrulde bal een einde aan alle onzekerheid.
Stef Lammers was na afloop uiteraard heel gelukkig. ,,En dat we tegen Nivo Sparta spelen, is heel vet. Want daar voetbalt mijn beste maat, Jermaine Maas.”
loading

Loading articles...

Loading